• Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Siatkową

• W dniu 23 stycznia 2018 roku, nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja pod opieką p. Andrzeja Szylera  zwyciężyła w turnieju. Chłopacy wystąpili w składzie: Patryk Bierka, Mateusz Nowak, Mikołaj Smarzy, Michał Zachciał, Jakub Judek, Jakub Jakuszak, Rafał Przybyła, Rafał Fischbach, Adrian Karolak, Daniel Czarnecki. Klasyfikacja końcowa: I miejsce Zespół Szkół Technicznych w Międzychodzie, II miejsce Zespół Szkół w Sierakowie, III miejsce Liceum Ogólnokształcące w Międzychodzie, IV miejsce Zespół Szkół Nr 2 w Międzychodzie. Zespół Szkół Technicznych będzie reprezentować nasz powiat na mistrzostwach rejonu. Powodzenia!

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne tutaj.

• Wielki sukces hotelarzy na olimpiadzie

• 8 stycznia 2018 r. w Poznaniu odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III THŻ - Beata Biniaś oraz Gabriela Koza pod kierunkiem p. Dariusza Kozłowskiego.
              Do etapu centralnego zakwalifikowało się 30 najlepszych uczniów z całego kraju, w tym nasze wspaniałe uczennice. Gabriela Koza zajęła pierwsze miejsce, a Beata Biniaś zajęła drugie miejsce w Polsce, pokonując prawie 360 uczniów z całego kraju. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 9-12 kwietnia 2018 r. w Kołobrzegu.

• II Ogólnopolski Egzamin Próbny z kwalifikacji A.36

• W ostatnim czasie w ramach konkursu obejmującego uczniów z całej Polski, przeprowadzono w naszej szkole eliminacje "II Ogólnopolskiego Egzaminu Próbnego" z kwalifikacji A.36 "Prowadzenie rachunkowości". Egzamin został przygotowany przez Zespół Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie. Koordynatorem konkursu, a zarazem autorką zadań do części pisemnej i praktycznej była nauczycielka p. Barbara Mikutra-Turek.

Do konkursu z naszej szkoły przystąpiło 18 uczniów z klasy IV, kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Finalistami etapu szkolnego zostali:

I miejsce - Wioleta Kaczmarek

II miejsce - Weronika Woś