• Mistrzostwa Powiatu w Koszykówkę Chłopców

• Po 20-letniej przerwie w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówkę Chłopców, wreszcie nasz zespół wyszedł zwycięsko z turnieju. Po emocjonującym i ciężkim meczu pokonaliśmy faworyzowany zespół LO Międzychód 74:66. Wszyscy zawodnicy walczyli wspaniale, dali z siebie 100%. Nasz zespół będzie reprezentował powiat międzychodzki w zawodach rejonowych. Punkty rzucili: Smarzy Mikołaj 41, Nowak Mateusz 11, Opas Mariusz 11, Fischbach Rafał 9, Nowak Mikołaj 2. Trener zespołu: p. Andrzej Serdeczny.

• Mistrzostwa Powiatu w Siatkówkę Dziewcząt

• W sali ZST odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówkę Dziewcząt. Po emocjonujących spotkaniach wygrał zespół ZS Sieraków.
              Tabela turnieju:
              1 miejsce - ZS Sieraków
              2 miejsce - ZST Międzychód
              3 miejsce - ZS nr 2 Międzychód
              4 miejsce - LO Międzychód
              ZST Międzychód po 8-letniej hegemonii w Mistrzostwach Powiatu, w tym roku zajął 2 miejsce. Należy nadmienić, iż drużyna w porównaniu z poprzednim rokiem jest zupełnie nowa i 2 miejsce należy uznać za zadowalające.
              Trener zespołu: p. Andrzej Serdeczny.

• "Nie daj się zaskoczyć na rynku pracy" - szkolenia z doradcą zawodowym

• W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie 11 klas: I SPED, II E, II TOT, II TŻHS,  III THŻ, III TE, III I, IV TE, IV I, IV TŻ, IV TROR  wzięli udział w szkoleniach z doradcą zawodowym. Spotkania dotyczyły  zagadnień związanych z decyzjami, jakie w przyszłości będą musieli podjąć uczniowie wchodząc na rynek pracy. Pani Beacie Tomaszewskiej dziękujemy za przeprowadzone zajęcia  a uczniom życzymy korzystnych autoprezentacji podczas szukania pracy!

• Bezpieczne ferie!

• 06.02.2018 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie na temat zasad bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych. Dodatkowo uczniowie uzyskali informacje o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą obecność tlenku węgla w powietrzu podczas niewłaściwego użytkowania urządzeń grzewczych. Każdy uczestnik miał również możliwość odbycia szkolenia w zakresu udzielania pierwszej pomocy.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

• 7 lutego 2018 roku, odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny organizowany przez p. Elżbietę Pospieszną, w tym roku adresowany do uczniów klas pierwszych i drugich. Do ortograficznych zmagań przystąpiło 26 uczniów, najliczniejszą reprezentację wystawiła klasa 1 tot. Ogłoszenie wyników i wyłonienie Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Technicznych nastąpi po feriach.

• Relacja z wyjazdu do kręgielni

• 6 lutego 2018 r. hotelarze z klasy III THŻ wraz z p. Dariuszem Kozłowskim, w ramach zajęć z przedmiotu usługi dodatkowe w hotelarstwie, mieli okazję na żywo skorzystać z usług rekreacyjnych, jakie mogą być oferowane przez obiekt hotelowy. Uczniowie odwiedzili kręgielnię w Sierakowie, w której spróbowali własnych sił w różnych grach  tj,. „Piramida”, „Milionówka”, „Kręglarskie Bingo” czy „Kto pierwszy”.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne tutaj.

• Wariacje ręcznikowe, czyli dodatkowe umiejętności hotelarzy

• 30 stycznia 2018 r. hotelarze z klasy III THŻ wraz z p. Dariuszem Kozłowskim, w ramach zajęć z przedmiotu pracownia hotelarska, mieli okazję pobawić się w fantazyjne składanie ręczników. Uczniowie między innymi stworzyli łabędzie, krowę, płaszczkę, małpę i wiele innych ciekawych stworzeń. Zabawa przy ich składaniu była super!

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne tutaj.

• Kolejna odsłona projektu "Jestem fit - żyję zdrowo i aktywnie"

•
              W minionych tygodniach odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu realizowanego przez hotelarzy i żywieniowców. Tym razem poszukiwaliśmy alternatywy dla popularnych kanapek i burgerów. Efektem naszej pracy były kanapki fit, beef i veggie burgery oraz zmodyfikowane calzone. Pieczywo własnego wypieku jest niezastąpione. Nic tylko palce lizać, szczególnie, że wiosna się zbliża i warto zadbać o sylwetkę i zdrowie. Zachęcamy do zdrowego odżywiania.