• Mistrzostwa w koszykówce

• W dniu 20.04.2018 roku w Rawiczu odbył się turniej finałowy w koszykówce chłopców. Brała w nim udział nasza szkoła ZST. Niestety nie udało się zdobyć medalu, choć szczęście było blisko. Wszyscy zawodnicy naszej szkoły dzielnie i ambitnie walczyli i należy im się szacunek. Dla naszej drużyny ZST i tak jest to niebywałe osiągnięcie. Czwarte miejsce w tak dużym województwie to ogromny sukces. Dziękujemy prezesowi Sokoła Międzychód p. Markowi Łodydze za pożyczenie strojów sportowych.

• Kolejny sukces ZST w sporcie

• Kolejny sukces ZST, Mistrzostwo Powiatu w biegach przełajowych dziewcząt, drugie miejsce chłopców. Indywidualnie wygrała Natalia Helak, a wśród chłopców drugi był Imianowski Eryk. Brawo drużyna, brawo trener!

• Wielki sukces hotelarzy

• W dniach 9-12 kwietnia 2018 r. w Kołobrzegu odbył się etap centralny X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do tego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice z Zespołu Szkół Technicznych w Międzychodzie: Beata Biniaś i Gabriela Koza z klasy III Technikum Hotelarskiego. Dziewczyny pod okiem p. Dariusza Kozłowskiego, przygotowywały się pilnie już od października 2017 r., ponieważ, aby zakwalifikować się do etapu centralnego, trzeba najpierw przejść etap okręgowy olimpiady, który odbywał się w styczniu 2018 r., w Poznaniu.

Do etapu centralnego w Kołobrzegu przeszło 34 najlepszych uczniów z całego kraju.
              Tradycją już się stało, że nauczyciel opiekujący się uczestnikami olimpiady rozpoczyna wizytę w Kołobrzegu, we wspaniałym hotelu Arka Medical Spa, w którym na 11 piętrze, znajduję się obrotowa kawiarnia, z której rozpościera się wspaniały widok, to na morze, to na miasto. W planach organizatorów olimpiady było również zwiedzanie innych hoteli w Kołobrzegu, w tym roku był  to hotel Diuna ***** oraz hotel Aquarius *****, w którym można było zobaczyć wspaniałe pokoje oraz centrum SPA.
              Po dwudniowych zmaganiach, w których najpierw trzeba było rozwiązać test wiedzy, a później obsłużyć gościa w restauracji oraz w recepcji z wykorzystaniem znajomości języka obcego.
              Ostatecznie Beata zajęła 5 miejsce, a Gabriela zajęła 13 miejsce w kraju.
              Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne tutaj.

• Brązowa odznaka dla naszej szkoły!

• Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Międzychodzie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

• Akcja krwiodawstwa

• W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w międzychodzkich szkołach ponadgimnazjalnych odbyła się akcja "Maturzysto oddaj krew przed maturą i zostań dawcą szpiku kostnego". Pierwszym etapem akcji była prelekcja na temat krwiodawstwa, przemocy i uzależnień. Drugi etap to zbiórka krwi. Dziś w Zespole Szkół Technicznych swój sprzęt zainstalowali pracownicy RCKiK z Poznania. Do poboru krwi zgłosiło się 61 maturzystów, a oddało 41, w tym 11 dziewczyn, 8 zostało dawcami szpiku. Zebraliśmy 18,115 litrów krwi. Wielkie dzięki Maturzyści.

• Drzwi Otwarte 2018

• Dnia 28 marca 2018 roku Gimnazjaliści mogli zapoznać się z naszą bogatą ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2018/2019 podczas corocznych Drzwi Otwartych.