• Noc Naukowców

• Dnia 28 września 2018 roku odbył się wyjazd naszych uczniów na "Noc Naukowców" do Poznania, zorganizowany przez nauczycieli: p. Kamila Kąkolewskiego, p. Pawła Krzyżaniaka oraz p. Andrzeja Szylera. Podczas tej niesamowitej nocy spędzonej na różnych wydziałach uczelnianych, uczniowie mogli wziąć udział w ciekawych wykładach, projektach oraz pokazach.

• Rajd Informatyków 2018

• Dnia 28 września 2018 roku odbyła się III edycja Rajdu Informatyków, wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego dla uczniów kierunku technik informatyk pod przewodnictwem nauczycieli: p. Kamila Kąkolewskiego, p. Pawła Krzyżaniaka, p. Krzysztofa Nowaka oraz p. Roberta Piaseckiego. Podczas rajdu uczniowie wykonywali szereg branżowych zadań m.in.: wykonanie opisu płyty głównej, zarobienie kabla sieciowego wraz z gniazdkiem, czy odgadnięcie hasła ukrytego pod alfabetem Morse'a. Po dotarciu do mety na uczniów czekało ognisko i pyszne kiełbaski. Finalnym punktem imprezy było wręczenie symbolicznych dyplomów klasie I, świadczących o przyjęciu w poczet naszej informatycznej społeczności.

• Praktyki w Pile

• Uczniowie klasy 3 Technikum Ekonomicznego kształcą się w Pile w ramach projektu "Czas zawodowców bis". Przyszli ekonomiści zakładają swoją własną firmę. 😀💪 Dają radę. 💪 Za chwilę prezentować będą swój biznes plan.

• Mamy zwycięzców!

• Jak co roku, również i w tym roku losowaliśmy wśród Gimnazjalistów, którzy odwiedzili naszą szkołę podczas Drzwi Otwartych, zwycięzców wycieczki do Drezna na Jarmark Świąteczny (Weihnachtsmarkt). W tym roku szczęście uśmiechnęło się do Agaty Walorczyk z klasy I TE oraz do Dawida Wyrwy z klasy I SŻ. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz p. Agnieszce Idkowiak (biuro podróży ”Bakajana”) za ufundowanie nagród. Do zobaczenia w grudniu w Dreźnie. Organizatorzy: Iwona Lipczyńska-Janas i Weronika Kaczmarek.

• Turniej Piłki Nożnej

• Dnia 20 września 2018 roku chłopcy zainaugurowali sportowe rozgrywki Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Międzychodzkiego. Po zaciętej rywalizacji i niesamowitych emocjach zwycięzcy zostali wyłonieni na drodze rzutów karnych. Nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce, a Michał Zachciał został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Gratulujemy walecznej postawy i czekamy na kolejne sportowe wrażenia.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Dnia 3 września odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, na którym powitaliśmy również uczniów klas pierwszych. Kolegom i koleżankom życzymy dobrych wyników w nauce i zaaklimatyzowania się w nowej szkole. Nauczycielom życzymy owocnej współpracy z uczniami i pogody ducha. Powodzenia!