• Drzwi Otwarte 2019

• Dnia 28 i 29 marca 2019 roku Gimnazjaliści i Ósmoklasiści mogli zapoznać się z naszą bogatą ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2019/2020 podczas corocznych Drzwi Otwartych.

• Półfinał województwa w koszykówkę

• W dniu 26.03.2019r. w Koninie odbył się półfinał województwa wielkopolskiego w koszykówkę mężczyzn. Wspaniały sukces odnieśli koszykarze z naszej szkoły, którzy wygrali dwa mecze i z pierwszego miejsca awansowali do finału wojewódzkiego. Szczególnie emocjonujące było drugie spotkanie z III LO Ostrów Wielkopolski, które nasi chłopcy wygrali po ciężkim boju czterema pkt. W porównaniu do zeszłorocznych rozgrywek jest zauważalny progres, ponieważ wtedy zajęliśmy w półfinale drugie miejsce. Ważny podkreślenia jest fakt, że pokonaliśmy zeszłorocznego zwycięzcę województwa - Ostrów Wielkopolski. Wyniki: ZST-Ostrów Wielkopolski 58:54, ZST-Konin 64:40. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli: Mikołaj Smarzy - 53, Nikodem Talarek - 33, Krystian Tomaszewski - 25, Maciej Smarzy - 11. Trenerem zespołu był Pan Andrzej Serdeczny.

• Wycieczka do Warszawy

• W dniach 12-14 marca 2019 r. hotelarze z klasy III  THŻS wraz z p. Dariuszem Kozłowskim, odwiedzili stolicę naszego kraju – Warszawę. Zobaczyli jedne z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce – Hotel Raffles Europejski Warsaw oraz hotel Marriott. W wolnym czasie zwiedzili gmach Telewizji Polskiej SA przy ul. Woroniczej 17, między innymi studio, w którym emitowany jest codziennie program „Pytanie na śniadanie”. Ciekawą ekspozycją było zwiedzanie „Niewidzialnej Wystawy” czyli poznanie świata osób niewidomych, jak również zobaczyli najbardziej znane zabytki Warszawy – Zamek Królewski, kolumna Zygmunta Starego, Pałac Prezydencki czy pomnik Powstańców Warszawskich. Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.

• Wyjazd do teatru

• Tegoroczny Tłusty Czwartek, dnia 28 lutego, klasy 2i, sped, 3i oraz przedstawicielki 2tot spędziły na artystycznej uczcie w teatralnym Soplicowie. "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza w adaptacji i reżyserii Rafała Matusza, to obraz naszych narodowych wad i słabości, ale także patriotyzmu i solidarności, który ujawnia się w skrajnych sytuacjach. Aktorzy Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. pokazali znane z poematu postaci Podkomorzego, Soplicę, Telimenę, Zosię, Asesora i Rejenta we współczesnej, bliższej naszym czasom odsłonie. Przedstawienie okazało się niełatwe w odbiorze, ale dzięki polonistkom, p. M. Piaseckiej, p. M. Szychowiak-Rachowka, które opiekowały się młodzieżom oraz organizatorce wyjazdu p. E. Pospiesznej, stało się ono pretekstem do rozmowy o tym, jacy jesteśmy.

• Konkurs "W hołdzie obrońcom Ojczyzny"

• 20, 22 lutego oraz 1 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kwilczu uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w IV Rejonowym Konkursie “W hołdzie obrońcom Ojczyzny”, edycja pod hasłem “Powstanie Wielkopolskie” rozgrywanym pod patronatem Starosty Powiatu Międzychodzkiego i Wójta Gminy Kwilcz. W kategorii Pieśń Patriotyczna uczennica Wicenty Wiktoria z kl. I TOT zdobyła III miejsce. Reprezentanci szkoły, którzy brali udział w konkursie: Bartkowiak Dominika, Jabłońska Natalia, Marczak Dominika, Wojciech Piotrowski, Julia Polus. W kategorii recytacja uczennica: Larysa Waberska z kl. I TE zdobyła III miejsce, Aleksandra Nowak z kl. I TE otrzymała wyróżnienie. W konkursie literackim nagrody otrzymały dwie nasze uczennice: Julia Lipowy z kl. II TOT - zdobyła I miejsce, Larysa Waberska z kl. I TE - otrzymała wyróżnienie. Serdecznie wszystkim dziękujemy i gratulujemy!!