• Wycieczka na strzelnicę

• W dniu 20.06.18 klasa I ŻE wraz z wychowawcą Iwoną Lipczyńską-Janas oraz opiekunem Elżbietą Mysiak wybrała się na Strzelnicę. Mieliśmy tutaj możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej na torze przeszkód oraz na ścianie wspinaczkowej. Nie było łatwo dotrzeć na samą górę! Strzelanie okazało się również ciekawą przygodą. Po takim wysiłku fizycznym z wielkim apetytem zjedliśmy kiełbaski z ogniska. To był bardzo ciekawy i przyjemny dzień.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w galerii.

• Wycieczka II TŻHS

• Ostatnie dni nauki przed wakacjami też mogą być przyjemne, szczególnie kiedy można je spędzić poza murami szkoły. Właśnie o tym przekonali się uczniowie klasy II TŻHS, którzy w środę 20 czerwca odwiedzili sierakowską kręgielnię. Większość z nich po raz pierwszy zmagała się w rozgrywkach bowlingowych. Niektórym szło lepiej, innych gorzej, ale na pewno wszyscy dobrze się bawili. Podsumowaniem wycieczki było wspólne ognisko i kiełbaski, które mimo upalnej pogody smakowały wyśmienicie. Mamy nadzieję, że czerwcowe wycieczki staną się coroczną tradycją tej klasy.

• Uczniowie naszej szkoły w Pradze

• W dniach 13.06.-15.06. uczniowie ZST wraz z opiekunami: p. Magdaleną Litke, p. Elżbietą Pospieszną i p. Katarzyną Rębacz wzięli udział w wycieczce szkolnej do Pragi. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamczysko Wallensteina, a po zakwaterowaniu w hotelu mieliśmy okazję podziwiać Pragę wieczorową porą. Rejs po Weltawie zakończył pierwszy dzień wycieczki. Cały czwartek zwiedzaliśmy Pragę. W drodze powrotnej spędziliśmy czas w Czeskim Raju oraz zwiedziliśmy zamek Trosky. Praga  jest przepiękna. Może uda się do niej jeszcze kiedyś powrócić.

• Gotowanie w ZST

• Turyści na kajakach

• Turyści na wodzie🌍⛵🚣‍♂️🚣‍♀️🛶  uczniowie pierwszej i drugiej klasy wzięli udział w spływie kajakowym😊Sezon wodny rozpoczęli uczniowie 1 tot, którzy pokonali trasę Zatom - Międzychód, następnego dnia 2 tot poznała uroki trasy Sieraków - Międzychód. Wszyscy cali, zdrowi, a co najważniejsze zadowoleni wyczekują kolejnego spływu💪👍🚣‍♂️🚣‍♀️🛶☀️🌞

• Dzień Dziecka na sportowo

• Z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2018 roku, Międzychodzkie Towarzystwo Piłki Siatkowej pod patronatem Starosty Międzychodzkiego, zorganizowało turniej siatkówki plażowej. W turnieju wzięła udział również nasza szkoła ZST. Koordynatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego.

• Wyjazd do Seelow

• W dniach 6-7.06.2018 roku nasza szkoła brała udział w Międzynarodowych Turniejach w Piłkę Siatkową i Piłkę Nożną. Zawody te odbyły się w Seelow w Niemczech - naszym mieście partnerskim. W pierwszym dniu graliśmy w piłkę siatkową, startowało 8 drużyn: I-Themba, OS Seelow 1, OS Seelow 2, Międzychód 1, Międzychód 2, Witnica 1, Witnica 2, OS Neutrebbin. Nasza mieszana drużyna 3 chłopaków i 3 dziewczyny zwyciężyła w tym turnieju. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący, po wygranym i przegranym secie dopiero w tie-breaku pokonaliśmy OS Seelow 1 15:7. Zwycięzcy otrzymali złote medale, a szkoła  szklaną statuetkę. Turniej był wyrównany i pełen zwrotów akcji. W drugim dniu turnieju graliśmy w piłkę nożną, startowało 6 zespołów: OS Seelow 1, OS Seelow 2, Międzychód 1, OS Neutrebbin, Witnica 1, OS Letschin. Wygraliśmy 4 mecze, 1 przegraliśmy i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce.

Nagrodą jak uprzednio były medale i szklana statuetka. Nadmieniam, iż w jednym z wygranych meczy pokonaliśmy faworyzowany  zespół OS Seelow 1  1:0. W tej drużynie grali zawodnicy trenujący zawodowo piłkę nożną. Impreza była bardzo udana, gospodarze gościnni, pogoda dopisała, jedzenie i nocleg bardzo dobre. Nasi uczestnicy podszkolili język niemiecki i angielski. W turniejach brała udział m.in. grupa z Republiki Południowej Afryki.

Nasi uczestnicy: Pinaud Klaudia, Stachowiak Weronika, Mniszek Zuzanna, Królska Magdalena, Lepsza Julia,  Adamczyk Krzysztof, Bierka Patryk, Jagiełka Kamil, Juszczyk Szymon, Mrówka Grzegorz, Nyga Szymon, Helak Przemysław, Szymczak Dawid, Jakuszak Jakub i Pacyna Jakub. Opiekunami i trenerami zespołów byli p. A. Szyler i p. A. Serdeczny.

Dziękujemy BMiG Międzychód za zapewnienie transportu, p. Wienke z Promocji Miasta za pomoc w organizacji wyjazdu, jak również Międzychodzkiemu Towarzystwu Piłki Siatkowej za koordynowanie spotkań polsko-niemieckich.