• Obóz językowy w Lądku Zdroju

• W dniach 16-20 grudnia 2018 roku uczennice z naszej szkoły wzięły udział w obozie językowym Euroweek w Lądku Zdroju. Przez kilka dni doskonaliły swoje umiejętności z języka angielskiego, poznawały inne kraje i kultury, uczyły się jak współpracować w grupie oraz bardzo kreatywnie wywiązywały się z przydzielonych im zadań. A wszystko to w bardzo miłej atmosferze i przy wsparciu wspaniałych wolontariuszy. Miały również okazję zwiedzić Lądek Zdrój, który urzekał swą zimową aurą. Wróciły do domów nie tylko z certyfikatami i nowymi umiejętnościami, ale również z nowymi znajomościami i barwnymi wspomnieniami.

• Listy z Turcji

• Oto nasze pierwsze listy do partnerskiej szkoły w Turcji w Antalya. W  ramach  eTwinning p. Iwona Lipczyńska-Janas  stworzyła projekt: "Briefaustausch mit Fotos", w ramach którego młodzież będzie pisać przez cały rok listy o określonej tematyce. Na początku musimy się zapoznać, dlatego w pierwszych listach piszemy o swoim hobby, spędzaniu czasu wolnego, o obyczajach i swojej rodzinie. Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie za śliczne listy i ciekawe pomysły.

Listy można obejrzeć tutaj.

• Kartki eTwinning

• W ramach projektu eTwinning, jak co roku tworzymy ciekawe kartki świąteczne i noworoczne w języku angielskim i niemieckim. Kartki te wysyłamy w tym roku do Grecji, Francji i na Ukrainę. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi od partnerskich szkół. Koordynatorem projektu jest p.Weronika Kaczmarek oraz p. I. Lipczyńska-Janas. Otrzymaliśmy już pierwsze odpowiedzi od naszej partnerskiej szkoły z Grecji, które można obejrzeć tutaj.