• Podsumowanie projektu

18 października w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu “Przygoda zawodowa w Hiszpanii - zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZST w Międzychodzie”, który był realizowany w ramach programu POWER. Projekt został całkowicie sfinansowany przez Unię Europejską, a jego koszt wyniósł  76 544 euro. Dzięki niemu 40 uczniów naszej szkoły mogło odbyć swoje praktyki w słonecznej Granadzie, która leży na południu Hiszpanii. Podczas wyjazdu uczniowie nie tylko zdobywali doświadczenie zawodowe za granicą, ale również poznawali nową kulturę, zwiedzali Granadę i Malagę oraz uczyli się języka hiszpańskiego, co potwierdza certyfikat znajomości tego języka na poziomie A1. Podczas spotkania była mowa również o zajęciach przygotowujących do wyjazdu takich jak lekcje języka angielskiego czy spotkania przybliżające kulturę Hiszpanii oraz o zdobytych kompetencjach zawodowych. Jednak to co najbardziej rozpalało atmosferę na spotkaniu to żywe relacje uczniów oraz przepyszne hiszpańskie jedzenie przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogli przenieść się oczyma wyobraźni w to przepiękne miejsce jakim jest południe Hiszpanii! Również miłym akcentem podczas spotkania były ciepłe słowa i podziękowania skierowane do młodzieży i grona pedagogicznego od Pana Starosty, Rafała Litke, który uczestniczył w spotkaniu wraz z Panem Dyrektorem Dariuszem Nowakiem.

Zdjęcia z tego wydarzanie dostępne w naszej galerii.

Druga grupa naszych uczniów w Hiszpanii

W dniach od 24 kwietnia do 7 maja druga grupa naszych uczniów odbywała praktyki w przepięknej Hiszpanii. Tak jak poprzednia grupa, również i ta zdobywała nie tylko doświadczenie zawodowe, ale również zwiedzała Granadę i Malagę oraz uczyła się podstaw języka hiszpańskiego. Do Międzychodu przyjechali opaleni i z głowami pełnych pięknych wspomnień.

Zdjęcia z tego wydarzanie dostępne w naszej galerii.

Pierwsza grupa naszych uczniów w Hiszpanii

W dniach od 28 lutego do 12 marca pierwsza grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała na dwutygodniowe praktyki w słonecznej Granadzie. Uczniowie odbywali swoje praktyki w następujących firmach:

• PUERTA DE LAS GRANADAS
          • RESTAURANTE APARICIOS
          • RESTAURANTE FARALA (restauracja z gwiazdką Michelin)
          • SPRINTER PULIANAS
          • SPRINTER ARMILLA
          • ARCAN STUDIO
          • PC EXPRESS
          • MOBISIM
          • AGIFODENT
          • TECNIHOGAR
          • EUROPUERTE

Zdobywali tam nie tylko doświadczenie zawodowe, ale również poznawali specyfikę pracy w innym kraju, szlifowali swoją znajomość języka angielskiego oraz rozwijali swoje umiejętności społeczne. Po praktykach nie było jednak czasu na nudę! Popołudniami uczniowie odkrywali uroki Granady oraz uczyli się języka hiszpańskiego, co został potwierdzone certyfikatem na poziomie A1. W weekend uczestnicy mieli możliwość zwiedzania Malagi oraz Alhambry. Z bagażem nowych doświadczeń i niesamowitych wrażeń wrócili do Międzychodu, aby podzielić się z nami, tym, czego tam się nauczyli i dowiedzieli.

Tydzień hiszpański

W ostatnim tygodniu lutego w naszej szkole było bardzo gorąco. A to za sprawą hiszpańskiego klimatu jaki zapanował w ZST. W dniach 21-25 lutego w szkole odbywał się "Hiszpański tydzień". Uczniowie mogli poznać ten Hiszpanię i jej kulturę zarówno poprzez wystawy z ciekawostkami o tym pięknym kraju, zabawę z QR kodami, prezentacji zamieszczonych na szkolnym Facebooku jak i lekcji przeprowadzonych z elementami o kulturze Hiszpanii. Dodatkowo druga grupa uczestników projektu miała zajęcia z wolontariuszką Aną, która opowiadała o swoim kraju. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.