• Aktualności

      • Obóz językowy w Lądku Zdroju

      • W dniach 16-20 grudnia 2018 roku uczennice z naszej szkoły wzięły udział w obozie językowym Euroweek w Lądku Zdroju. Przez kilka dni doskonaliły swoje umiejętności z języka angielskiego, poznawały inne kraje i kultury, uczyły się jak współpracować w grupie oraz bardzo kreatywnie wywiązywały się z przydzielonych im zadań. A wszystko to w bardzo miłej atmosferze i przy wsparciu wspaniałych wolontariuszy. Miały również okazję zwiedzić Lądek Zdrój, który urzekał swą zimową aurą. Wróciły do domów nie tylko z certyfikatami i nowymi umiejętnościami, ale również z nowymi znajomościami i barwnymi wspomnieniami.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Listy z Turcji

      • Oto nasze pierwsze listy do partnerskiej szkoły w Turcji w Antalya. W  ramach  eTwinning p. Iwona Lipczyńska-Janas  stworzyła projekt: "Briefaustausch mit Fotos", w ramach którego młodzież będzie pisać przez cały rok listy o określonej tematyce. Na początku musimy się zapoznać, dlatego w pierwszych listach piszemy o swoim hobby, spędzaniu czasu wolnego, o obyczajach i swojej rodzinie. Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie za śliczne listy i ciekawe pomysły.

       Listy można obejrzeć tutaj.

      • Kartki eTwinning

      • W ramach projektu eTwinning, jak co roku tworzymy ciekawe kartki świąteczne i noworoczne w języku angielskim i niemieckim. Kartki te wysyłamy w tym roku do Grecji, Francji i na Ukrainę. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi od partnerskich szkół. Koordynatorem projektu jest p.Weronika Kaczmarek oraz p. I. Lipczyńska-Janas. Otrzymaliśmy już pierwsze odpowiedzi od naszej partnerskiej szkoły z Grecji, które można obejrzeć tutaj.

      • Jasełka

      • Dnia 21 grudnia 2018 roku z okazji zbliżających się świąt grupa uczniów z naszej szkoły pod kierownictwem pani Iwony Jerzyńskiej przygotowali jasełka, które idealnie wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wigilie klasowe.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Zbiórki zakończone sukcesem

      • W dniach od 1 do 21 grudnia odbywały się dwie zbiórki, jedna na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "AZORKI", a druga dla Pogotowia Opiekuńczego w Gorzowie Wielkopolskim. W dniu 21 grudnia dary zostały zawiezione oraz przekazane do wyżej wymienionych miejsc. Oprócz radości ze strony dzieci jak i pracowników Pogotowia Opiekuńczego, a także ze strony Schroniska dostaliśmy piękne podziękowania. Dziękujemy wszystkim za przekazane rzeczy na zbiórki, a w szczególności klasie 3 o profilu Europejskim z Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Wybory do Samorządu Szkolnego

      • Do nowego Samorządu Szkolnego zgłosiła się bardzo duża ilość uczniów, aż 25. kandydatów. Spośród nich wybieraliście tych, którzy przez następny rok mają objąć powierzone im funkcje. Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów odbędzie się w piątek. Dziękujemy za aktywny udział.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Szymon Cyranik nagrodzony

      • Dnia 18 grudnia 2018 roku uczeń naszej szkoły Szymon Cyranik, który uzyskał średnią ocen 6.0, otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

      • III Międzyklasowe Igrzyska Hotelarskie

      • W dniu 10.12.2018 r. Uczniowie klas hotelarskich wzięli udział w organizowanych w naszej szkole,  III Międzyklasowych Igrzyskach Hotelarskich. W jury zasiedli – p. Dyrektor Małgorzata Skakun oraz Marzena Kozłowska i Weronika Kaczmarek. W różnych konkurencjach brały udział 3 osobowe drużyny z wszystkich klas hotelarskich. 


       Zadania konkursowe, które uczestnicy musieli rozwiązać to między innymi konkurs wiedzy o hotelach w Polsce i na świecie, malowanie paznokci członkom jury, ubieranie kołdry i poduszki w poszewki, bieg z jajkiem, przyszywanie guzików, składanie serwetek czy układanie domku z kart magnetycznych. 
       W wyniku zmagań klasyfikacja konkursowa wyglądała następująco:
        
       I miejsce zajęła klasa III THŻS
       II miejsce zajęła klasa IV THŻ

       Oprócz pamiątkowego dyplomu oraz pucharu, drużyny otrzymały również vouchery do pizzerii Oregano w Międzychodzie. 

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.
        

      • Światowy Dzień Walki z AIDS

      • Walka z wirusem HIV ciągle trwa w laboratoriach i klinikach, które leczą chorych i pracują nad stworzeniem szczepionki i leków pomocnych w przebiegu choroby. Ale walka z AIDS musi trwać również w życiu każdego z nas. Dlatego w ZST temat ten jest często poruszany nie tylko na lekcjach wychowawczych. Tym razem poza wystawą profilaktyczną i rozmową na temat HIV/AIDS wraz z wychowawcami oglądaliśmy film ,,Żyję bez ryzyka AIDS”. 5 grudnia z inicjatywy pani Agaty Mądrawskiej odbył się konkurs wiedzy o HIV, w którym pierwsze miejsce zajęła klasa IV i, drugie miejsce zajęła klasa III TŻHS, a trzecie miejsce przypadło klasie II i. Z tematyką HIV/AIDS związany jest też sukces naszych chłopców Szymona Cyranika, Łukasza Lingo i Dawida Pecelta z IV i. Nakręcili oni film, który zwyciężył w powiatowym konkursie Krótki film o AIDS i zakwalifikował się do szczebla wojewódzkiego. Trzymamy kciuki za kolejny sukces. Wierzymy, że wiedza zdobyta w szkole pozwoli w całym życiu świadomie i odpowiedzialnie unikać zachowań ryzykownych sprzyjających zakażeniu HIV. 

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Projekt eTwinning “Reducing free sugar” cd.

      • Jeszcze na dobre nie wystygły nasze bezcukrowe ciasteczka, które przygotowujemy w ramach projektu “Reducing free sugar”, a już dostaliśmy pierwszą paczkę od naszej szkoły partnerskiej z Austrii ze świątecznymi wypiekami bez cukru! Radość nasza nie do opisania, bo w paczce nie tylko kilka rodzajów wypieków, ale również kartki z życzeniami i hasłami związanymi z redukcją cukru. Nasze paczuszki dla partnerów z Austrii, Francji i Turcji już też gotowe. Wesołych bezcukrowych świąt!

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Kreatywny w-f II TOT

      • 12 grudnia 2018 roku sala w-f stała się prawdziwą salą gimnastyczną, bowiem uczniowie II tot łącząc swoje umiejętności gimnastyczne ze sporą dawką kreatywności i dobrego humoru, świetne się bawili budując ze swoich ciał piramidy. Kiedy nasi turyści wyginali śmiało ciała nad ich bezpieczeństwem czuwał  i rad udzielał pan Andrzej Szyler. Podobało się wszystkim, więc może ta lekcja stanie się inspiracją dla zadbania o gibkość, sprężystość i doskonałą sylwetkę, nie tylko przez nucenie znanej filmowej piosenki.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w galerii.

      • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

      • ZST czwarty raz z rzędu zdobywa Mistrzostwo Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Chłopacy prowadzeni przez p. Andrzej Szylera nie dali szans innym zespołom wygrywając wszystkie mecze w turnieju. Szkołę reprezentowali: Mikołaj Smarzy, Michał Zachciał, Jakub Jakuszak, Jakub Kaczmarek, Filip Mazurek, Patryk Bierka, Michał Krawczyk, Adrian Talarek, Maciej Smarzy, Jacek Włodarczak, Rafał Jasiński, Adrian Gwizdał. Szkoła będzie reprezentowała nasz powiat na mistrzostwach rejonu. 

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Pieczenie pierników

      • Kiedy zima się zaczyna, nasze myśli wędrują ku najprzyjemniejszym wspomnieniom związanym z Bożym Narodzeniem. Do nich niewątpliwie należy zapach piernikowego ciasta. W naszej szkole taki zapach pojawił się w towarzystwie wesołych głosów uczniów klasy I d ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci zaproszone przez panią Marzenę Kozłowską przybyły wraz z wychowawczynią na wielkie pieczenie pierniczków. Zabawy było co nie miara przy wyrabianiu ciasta i przy wałkowaniu i wycinaniu kształtów. Nie potrzeba było wiele czasu, a stosy piernikowych gwiazdeczek, dzwoneczków i mikołajów czekały na lukrowanie. Małym cukiernikom pomysłów i zapału nie brakowało. Dzieci bawiły się doskonale, a to w grudniowy czas najważniejsze.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Szlachetna paczka

      • "POMÓŻ I TY BY ŚWIĘTA BYŁY PIĘKNE. DLA WSZYSTKICH!" ~ Szlachetna Paczka.

       Weekend cudów trwa i my przyłączyliśmy się do świetnej inicjatywy jako społeczność Aktywnej Młodzieży z ZST. Pomagamy już kolejny rok, aby święta były piękniejsze 🎅⛄️👏.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Mikołajki w ZST

      • W tegoroczne mikołajki odbył się konkurs na najbardziej świątecznie przebraną klasę. Każdy uczeń otrzymał słodki upominek z tej okazji od Samorządu Uczniowskiego.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Mikołajki w Dreźnie

      • Dnia 6.12.2018 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół nr 2 wraz z biurem podróży „Bakajana” udali się na całodniową wycieczkę na Jarmark Bożonarodzeniowy (Weihnachtsmarkt) do Drezna. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali organizatorzy wycieczki p. Weronika Kaczmarek oraz p. Iwona Lipczyńska-Janas oraz opiekunowie  p. M.Skakun, p. M. Litke oraz p. M. Marchewka. Mieliśmy możliwość zwiedzenia miasta m.in. podziwialiśmy uroki Zwinger oraz zwiedzaliśmy Muzeum Transportu.

       Kto chciał, mógł nagrywać ciekawe miejsca w Dreźnie i interesujące rozmowy w języku niemieckim, w celu wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy filmik o tradycjach świątecznych w Niemczech. Atrakcją były również świąteczne zakupy w galerii handlowej m.in. w Primark. W drodze powrotnej czekała na nas w autobusie niespodzianka - konkurs w formie quizu ze słodkimi, świątecznymi nagrodami. Uczniowie, którzy uważnie słuchali przewodnika, a tym samym odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania, zostaną nagrodzeni ocenami z języka niemieckiego. Dziękujemy Radzie Rodziców ZST oraz biurze podróży „Bakajana” za ufundowanie dwóch vougerów uczniom ZST podczas Drzwi Otwartych.

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

      • Wycieczka na lotnisko

      • 4 listopada 2018 roku nasi TURYŚCI odwiedzili Port Lotniczy - Ławica w Poznaniu im. H. Wieniawskiego. Zapoznali się z funkcjonowaniem lotniska, ścieżką obsługi pasażera, odprawą biletowo - bagażową. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa udaliśmy się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej, gdzie przedstawiono zakres obowiązków strażaków oraz zaprezentowano sprzęt i pojazdy gaśnicze. Turyści gotowi do lotu. 😉✈🛩🛫

       Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w naszej galerii.

  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Międzychodzie
   • zs_technicznych_miedzychod@onet.pl
   • kakolewskik@gmail.com
   • Budynek A tel./fax +48 95 748 24 20 Budynek B tel./fax +48 95 748 24 78
   • Budynek A ul. św. Jana Pawła II 6A, 64-400 Międzychód, Budynek B ul. Dworcowa 24, 64-400 Międzychód
 • Galeria zdjęć

  • Obóz językowy w Lądku Zdroju
  • Jasełka
  • Zbiórki
  • Wybory do SU
  • III Igrzyska Hotelarskie
  • Światowy Dzień Walki z AIDS