• O projekcie

• Projekt “Przygoda zawodowa w Hiszpanii - zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZST w Międzychodzie” to projekt KA1 - Mobilność edukacyjna, KA102 - Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego jest projektem w ramach programu POWER. Celem projektu jest rozwinięcie kompetencji językowych oraz zawodowych podczas odbywania przez uczniów ZST praktyk zawodowych w Hiszpanii. Chcemy, aby podczas odbywania praktyk zawodowych uczniowie rozwijali swoje kompetencje kluczowe takie jak: porozumiewanie się w języku obcym, matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, informatyczne, społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz świadomość i ekspresja kulturalna. Zaplanowane są dwa wyjazdy na praktyki do Hiszpanii - za każdym razem 20 uczniów i uczennic z pięciu profili zawodowych - technik ekonomista, technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik spedytor i technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz dwóch opiekunów. Każdy z wyjazdów będzie trwał dwa tygodnie i w tym czasie uczestnicy projektu będą zdobywali doświadczenie zawodowe w firmie stażowej. Firma Europuente, która jest naszym partnerem zapewni zakwaterowanie i pełne wyżywienie, przygotuje program kulturowy oraz kurs języka hiszpańskiego.

Zakłada się, że uczestnicy projektu nie tylko poszerzą swoje umiejętności zawodowe, swój warsztat pracy o zdobyte doświadczenie, wykorzystają swoją wiedzę zawodową i językową w praktyce, ale również staną się bardziej otwarci na inne kultury, nauczą się nowego języka i udoskonalą swoje zdolności językowe. Planowane są działania rozpowszechniania zdobytych doświadczeń i wiedzy poprzez organizację spotkań, eventów i warsztatów zarówno dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych w regionie. Uczestnicy projektu będą się dzielić nie tylko swoimi doświadczeniami zawodowymi, ale również wynikającymi ze spotkań międzynarodowych. Liczymy również, iż jednym z efektów projektu będzie poznanie innej kultury, a co za tym idzie, większa otwartość na mieszkańców innych krajów, członków innej religii i kultur zarówno wśród beneficjentów bezpośrednich (uczniów i nauczycieli) jak i pośrednich (uczniowie i społeczność lokalna).

Relacje uczniów z projektu: