• Kierunki kształcenia

    • Technik architektury krajobrazu

     Jeśli masz duszę artystyczną, zdolności plastyczne i wyobraźnię przestrzenną, interesujesz się przyrodą i lubisz opiekować się ogrodem, to zawód technik architektury krajobrazu jest w sam raz dla Ciebie.Zawód ten jest poszukiwanym na europejskich rynkach pracy. Polecany jest tym wszystkim, którzy są zainteresowani możliwością zagospodarowania terenów zieleni, a więc upiększaniem skwerów miejskich, tworzeniem parków, ogrodów przydomowych, przywracaniem terenom miejskim naturalnych właściwości, zazielenianiem osiedli mieszkaniowych, projektowaniem ogrodów i obiektów małej architektury (altany, pergole). Będziesz uczył się m.in. realizacji i pielęgnacji terenów zieleni, projektowania elementów architektury krajobrazu z zachowaniem wymogów estetycznych i ekologicznych, wykonywania i interpretacji rysunków technicznych elementów architektury krajobrazu, posługiwania się dokumentacją techniczną, projektowania i wykonywania dekoracji roślinnych do wystroju wnętrz, oceny walorów dekoracyjnych roślin stosowanych w kształtowaniu krajobrazu.

      Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

      

     Technik ekonomista

     Jeśli pragniesz zrealizować marzenia w zakresie finansów, polecamy Ci kierunek technik ekonomista. Poznasz podstawowe zasady i mechanizmy funkcjonowania całej gospodarki oraz działających w niej przedsiębiorstw. Nauczysz się prowadzenia księgowości metodą tradycyjną i komputerową. Zdobędziesz umiejętności związane z organizacją i techniką pracy biurowej. Zajęcia i praktyki nauczą Cię: przygotowywać budżet, analizować przychody i zobowiązania, obsługiwać systemy finansowo-księgowe, magazynowe, kadrowo-płacowe, przygotowywać raporty, PIT-y, korzystać z wiedzy prawniczej w zakresie ekonomii, weryfikować umowy, biegle znać obsługę komputera, sporządzać dokumentacje analityczne oraz komunikować się z klientem.

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

      

      

     Technik handlowiec

     Jeśli chcesz zostać specjalistą ds. marketingu i sprzedaży i jednocześnie sprostać oczekiwaniom rynku pracy, oferujemy Ci  kierunek technik handlowiec.Nasza szkoła przygotuje Ciebie do pracy w działach handlowych podmiotów gospodarczych, w firmach hand lowyc h, w instytucjach promocji i marketingu. Zdobędziesz wiedzę niezbędną do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży handlowo-marketingowej.Zawód technika handlowca jest zawodem poszukiwanym na rynku pracy. Najwięcej ofert pracy przeznaczonych jest dla przedstawiciela handlowego (salesrepresentative). Możesz też znaleźć zatrudnienie jako telemarketer, szef działu sprzedaży (sales manager).

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

           Technik hotelarstwa

     Chcesz zobaczyć jak wygląda wielki świat, fasada uśmiechniętych twarzy i lśniących hotelowych żyrandoli, a może chciałbyś podróżować i dotrzeć na kraniec świata? W naszej szkole nauczysz się organizować usługi hotelarskie, rekreacyjne, gastronomiczne i inne, a także posługiwać się językiem obcym podczas obsługi gości zagranicznych i nie tylko. Poznasz jak postępować w różnych sytuacjach życiowych zgodnie z zasadami etyki i kultury zawodu. Jeśli z przyjemnością myślisz o obsłudze gości w recepcji, rezerwowaniu usług hotelarskich, przygotowywaniu pokoi do przyjęcia gości, poznawaniu ludzi różnych kultur i narodowości, a przy tym jesteś kreatywny i konsekwentny, potrafisz radzić sobie ze stresem i jesteś otwarty na zmiany – dołącz do Nas. Nauczysz się m.in. dobierać oferty hotelowe zgodnie z potrzebami gości, przestrzegać zasad rezerwacji, udzielać informacji turystycznych, sporządzać dokumentację związaną z procedurami check-in oraz check-out.

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

      

     Technik informatyk

     Jeśli interesujesz się elektroniką i techniką komputerową, posiadasz twórczy i logiczny umysł, jesteś osobą samodzielną, która potrafi analizować sytuację i podejmować decyzje, to kierunek technik informatyk jest stworzony dla Ciebie. Nauczysz się cierpliwości, spostrzegawczości oraz zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Poznasz zasady gromadzenia, przekazu i przetwarzania informacji. Nabędziesz umiejętności tworzenia oprogramowania, administrowania systemami komputerowymi, projektowania, tworzenia i zarządzania stronami WWW. Zaznajomisz się teoretycznie i praktycznie ze sprzętem komputerowym, jego składaniem i usuwaniem ewentualnych usterek. Nauczysz się zarządzać danymi, przekazywać je i zabezpieczać.

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

      

      

     Technik obsługi turystycznej

     Jeśli jesteś kreatywny, otwarty i pozytywnie nastawiony do ludzi, kochasz piękno świata i natury oraz pragniesz spełniać swoje i innych marzenia o podróżach, to kierunek technik obsługi turystycznej jest stworzony dla Ciebie. Nauczysz siępozyskiwać klientów w branży turystycznej, osiągać sprzedażowe cele, dobrze organizować swoją pracę, wytrwać w działaniu, być zaangażowanym oraz dyspozycyjnym, ćwiczyć umiejętności komunikacyjne z klientami. Dowiesz się o możliwościach turystycznych własnego regionu, Polski i innych krajów. Będziesz mógł rozwijać swoją turystyczną pasję i tym samym aktywnie funkcjonować na zmieniającym się rynku pracy zarówno w kraju jak i za granicą.

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

      


      

     Technik organizacji reklamy

     Jeśli jesteś osobą, która łatwo nawiązuje kontakty, jesteś kreatywny, cierpliwy w działaniu, cechuje Cię upór i szybko podejmujesz decyzje, a praca zespołowa jest w kręgu Twoich zainteresowań,to zawód technik organizacji reklamy  jest w sam raz dla Ciebie. Kierunek jest przeznaczony dla osób lubiących pracę przy komputerze, które chciałyby projektować reklamy i współtworzyć kampanie reklamowe, a także tworzyć teksty, slogany reklamowe i scenariusze reklam radiowych i telewizyjnych.

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

      

      

      

     Technik rolnik

     Wykształconych rolników z nowymi pomysłami na prowadzenie gospodarstwa rolnego powinno być coraz więcej. Czy tak się stanie to zależy od Ciebie. Jeśli rolnictwo jest Ci bliskie i chciałbyś zdobywać kompetencje w organizowaniu produkcji roślinnej i zwierzęcej, nauczyć się obsługi środków technicznych stosowanych w rolnictwie, prowadzić sprzedaż produktów rolniczych i zwierząt gospodarskich to nauka w zawodzie technik rolnik da Tobie wiele satysfakcji. Z nami poszerzysz tradycje rodzinne o fachową wiedzę i nauczysz się przestrzegania norm jakościowych i zasad standaryzacji produktów rolniczych, sporządzania biznesplanów, korzystania ze środków finansowych na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich oraz z usług instytucji i organizacji działających na rzecz wsi i rolnictwa.

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.

      

      

     Technik spedytor

     Jeśli posiadasz zdolności logistyczne, organizatorskie, jesteś dobrym negocjatorem i chcesz te umiejętności rozwinąć, to  technik spedytor jest idealnym kierunkiem dla Ciebie. Jest to kierunek dla osób marzących o emocjonującej, dobrze płatnej pracy, które lubią wyzwania, planowanie i strategię.

      Więcej informacji o kierunku znajdziesz tutaj.


            

     Technik żywienia i usług gastronomicznych

     Jeżeli lubisz przygody ze sztuką kulinarną, chcesz zadbać o siebie i innych, tych którzy myślą o zdrowym odżywianiu oraz chcesz zdobyć umiejętności bycia przedsiębiorczym, to kierunek technik żywienia i usług gastronomicznych jest stworzony dla Ciebie. Poznasz zasady planowania i organizowania żywienia w zakładach żywienia zbiorowego oraz zasady żywienia rodziny i urządzania zakładów gastronomicznych. Nabędziesz umiejętność sporządzania potraw zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, dekorowania potraw oraz estetycznego ich podania. Zaznajomisz się z zasadami savoir-vivre w obsłudze konsumenta. Będziesz potrafił organizować przyjęcia, projektować i aranżować wnętrza sal konsumpcyjnych, stosować nowoczesne metody zarządzania i finansowania działalności gospodarczej, fachowo i kompleksowo obsługiwać zleceniodawcę.

     Więcej informacji o kierunku znajdziesz klikając tutaj.
  • Logowanie

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Międzychodzie
   • zs_technicznych_miedzychod@onet.pl
   • kakolewskik@gmail.com
   • Budynek A tel./fax +48 95 748 24 20 Budynek B tel./fax +48 95 748 24 78
   • Budynek A ul. św. Jana Pawła II 6A, 64-400 Międzychód, Budynek B ul. Dworcowa 24, 64-400 Międzychód
 • Galeria zdjęć

  • Wycieczka do Warszawy
  • Konkurs "W hołdzie obrońcom Ojczyzny"
  • Turniej w kosza
  • Turniej w kosza
  • Noc filmowa
  • Dzień Śpiocha