• Finał Wojewódzki

• Dnia 28 maja 2018 roku odbyły się w Poznaniu przy stadionie Lecha Poznań finałowe mecze o Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego w 3x3 koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła po podziale na grupy trafiła na zespoły z Jarocina, Konina i LO Międzychód. Wyniki meczy: ZST - Jarocin 8:6, ZST - Konin 9:4, ZST - LO Międzychód 9:5. Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i awansowaliśmy do ćwierćfinału, w którym pokonaliśmy LO Pniewy i znaleźliśmy się w półfinale. Po ciężkim boju, ulegliśmy LO Gniezno 13:18. W meczu o lll miejsce pokonaliśmy faworyzowany zespół z Rawicza 14:12, tym samym zdobywając brązowy medal. Jest to pierwszy medal nowej szkoły w Finałach Wojewódzkich. Mecze odbywały się w tropikalnej pogodzie, chwała zawodnikom za samozaparcie, ambicję i wolę walki. Brawo!

• Amerykanie w ZST

• W dniu 28 maja 2018 w naszej szkole już po raz drugi w tym roku gościliśmy naszych wieloletnich przyjaciół zza wielkiej wody: p. Clinton'a T. Koch'a, p. Betty Klein oraz studentów z uczelni Indiana University - Purdue University Indianapolis. Uczniowie klas informatycznych wzięli udział w Warsztatach Grafiki Komputerowej w programie Adobe Photoshop oraz w prelekcji dotyczącej projektowania gier komputerowych i życia studenckiego w USA. Dziękujemy za poświęcony nam czas i do zobaczenia za rok!

• Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Siatkową

• Dnia 23 maja 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Siatkową w Sierakowie. Nasze drużyny ZST, odniosły wspaniały sukces zajmując pierwsze miejsca w obu kategoriach dziewcząt i chłopców. Skład drużyn: Weronika Stachowiak, Patrycja Juszczyk, Patryk Bierka, Jakub Jakuszak. Należy nadmienić, iż Patryk Jakub i Weronika uczęszczają dopiero do pierwszej klasy. Brawo zawodnicy. We wtorek 29 maja gramy w Zbąszyniu w finale rejonowym.

• Turniej 3x3

• Kolejny sukces ZST, nasza drużyna wygrała turniej rejonowy w koszykówkę 3x3 w Opalenicy. Zostawiła w pokonanym polu 9 drużyn. W poniedziałek 28.05.2019 r. walczymy dalej w finale wojewódzkim. Impreza odbędzie się w Poznaniu przy stadionie Lecha. Nie sprzedamy tanio skóry, walczymy na maksa. Brawo!

• Spotkanie z Pogotowiem Opiekuńczym

• W dniu 21 maja nasze koleżanki Kinga Szpotkowska i Angelika Szulc odwiedziły Pogotowie Opiekuńcze w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie wręczyły artykuły higieniczne i szkolne zbierane przez nas na przełomie kwietnia i maja!

• Festiwal Animacji i Warsztaty Grafiki Komputerowej

• W dniu 16 maja 2018 roku w naszej szkole ponownie gościliśmy naszych wieloletnich przyjaciół zza oceanu profesora Mark'a W. Bannatyne'a oraz studentów z uczelni Indiana University - Purdue University Indianapolis. Uczniowie klas informatycznych wzięli udział w Festiwalu Animacji i Grafiki Komputerowej, na którym mogli obejrzeć najlepsze animacje komputerowe z całego świata, a następnie udali się na warsztaty graficzne z programu Adobe Photoshop. Dziękujemy za poświęcony nam czas i do zobaczenia za rok! :)

• Zakończenie klas maturalnych

• W dniu 27 kwietnia 2018 r. w Centrum Animacji Kultury odbyło się zakończenie nauki i pożegnanie tegorocznych maturzystów, uczniów naszej szkoły. Powodzenia na egzaminach maturalnych oraz życzymy sukcesów w dalszej drodze ku dorosłości.

• Dzień Samorządności

• Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Międzychodzie zawładnęli szkołą! Wszystko przez Dzień Samorządności. Od lat tego dnia dyrekcja przekazuje uczniom symboliczne klucze do budynku, a lekcje prowadzone są przez ... uczniów.