• Wycieczka do Pragi

• W dniach 15-18 października 2017 roku uczennice z klas hotelarskich – Beata Biniaś oraz Agata Dziubczyńska, w nagrodę za najlepsze wyniki w nauce, udały się wraz z opiekunem p. Kozłowskim Dariuszem na wycieczkę dydaktyczno – krajoznawczą do Pragi. Towarzyszyły im koleżanki i koledzy z klasy, którzy w całości pokryli koszty swojego wyjazdu.
              Uczniowie sami poszukali hotele, które chcieli odwiedzić, a także atrakcje, które musieli koniecznie zobaczyć.

• Lekcja biologii w Chalinie

• Klasa IV TŻ korzysta z ostatnich okazji by we wspólnym gronie spędzić czas. Tym razem z inicjatywy pani Agaty Mądrawskiej lekcje biologii odbyły się nie w szkolnych ławkach, a w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Pogoda sprzyjała leśnemu wędrowaniu i odświeżeniu przyrodniczych wiadomości. Na zmęczonych marszem czekała wspólna biesiada przy ognisku z kiełbaskami. Uczestnicy w  doskonałych humorach wrócili do szkoły i przyznali, że zapamiętają tę wycieczkę jako jedną z najprzyjemniejszych lekcji.

• Wymień się książką

• Już od 18 lat październik obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano wystawę plakatów i haseł promujących czytelnictwo. Przez cały miesiąc, w ramach akcji "Wymień się książką", każdy uczeń oraz pracownik szkoły mógł przynieść przeczytane już książki i wymienić je na inne. Mamy nadzieję, że akcja ta zwiększy zainteresowanie książkami i czytelnictwem.

• Zajęcia integracyjne

• II Rajd Informatyków

• We wrześniu odbył się II Rajd Informatyków organizowany przez p. Kamila Kąkolewskiego, p. Pawła Krzyżaniaka oraz p. Roberta Piaseckiego. Niestety pogoda nie dopisała, więc zadania praktyczne drużyny musiały dokończyć w budynku szkoły, a nie tak jak w roku ubiegłym w plenerze. Zwieńczeniem rajdu było ognisko, na którym można było zjeść pyszną kiełbaskę. Do zobaczenia w przyszłym roku!

• Rajd Pieszy Pyra 2017

• We wrześniu 2017 roku w naszej szkole odbył się XVII już Rajd Pieszy PYRA, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod wodzą p. Rafała Litke. Społeczność naszej szkoły na malowniczej trasie wśród pięknych międzychodzkich lasów, wzięła udział w kilku konkurencjach, takich jak: bieg z "poszkodowanym" na noszach, rzucanie pyrą na odległość, szukanie ziemniaków wśród leśnego gąszczu, przeciąganie sznurka pod bluzą, jak największej liczby osób. Na mecie, która znajdowała się w budynku B, można było zjeść pyszną zupkę i odpocząć w miłym towarzystwie.

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• Dnia 25.09.2017 r. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, dziewczyny zajęły II miejsce, a chlopacy I. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

• Światowy Dzień Sybiraka

• Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r. Tego dnia wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

Główne uroczystości związane z Dniem Sybiraka odbyły się w Międzychodzie w poniedziałek, 18 września. W Kościele pw. NSM na Lipowcu odprawiona została msza święta w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę. Oprawę muzyczną mszy zapewnił Chór Lutnia oraz Orkiestra Dęta Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Po mszy młodzież z Zespołu Szkół Technicznych przedstawiła montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Marzeny Piaseckiej.
              Uroczystości zakończyło spotkanie przy Tablicy Pamięci i Wdzięczności Sybiraków, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

• Wyjazd na mecz

• Nasi uczniowie wzięli udział w akcji "Początek roku szkolnego przy Bułgarskiej", która odbyła się 15 września podczas meczu Lech Poznań-Korona Kielce. Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Andrzej Szyler i Andrzej Serdeczny. Uczniowie aktywnie dopingowali piłkarzy Lecha Poznań, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kolejarza 1:0! Brawo!

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

• Dnia 4 września odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, na którym powitaliśmy również uczniów klas pierwszych. Oficjalnie połączone zostały dwie szkoły: Zespół Szkół Nr 1 i Zespół Szkół Nr 3 w "Zespół Szkół Technicznych w Międzychodzie". Kolegom i koleżankom życzymy dobrych wyników w nauce i zaaklimatyzowania się w nowej szkole. Nauczycielom życzymy owocnej współpracy z uczniami i pogody ducha.
              Powodzenia!